Katılımcı Yorumları

Meridyen Programına katılan katılımcılarımızın program ve etkinlikler ile ilgili yorumlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

_Intro Image.jpg
 • "Kurumum dışında (yetkinin ötesinde) bir dünya olduğunu ve bu tarafta etkin biçimde somut katkılar sağlanabileceğine inandım.Bu inanç hem bireysel hem de kurumumun sosyal alandaki etkinliğine olumlu yansıyacaktır."

"Yavuz Elkin, Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grup Müdürü"

 • "Çeşitlilik yelpazesinin bu kadar geniş olduğu bir programda yer almak, farklı bakış açılarını görmek ve kendi farkındalığımı arttırmak açısından son derece faydalı oldu. Diğer taraftan programın diğer faydalandığım yanı yapılan etkinliklerde alanlarında başarılı olmuş liderlerle deneyimlerini interaktif bir şekilde paylaşmak oldu."

"Batuhan Onur, BP Türkiye İkmal Müdürü"

 • "Özel, kamu ve sivil toplum gruplarının katıldığı bir programda, katılımcıların kendi perspektiflerinden konulara yaklaşımı, farklı yönlerden bakış açılarını deneyimleme şansı yarattı. İş yaşamındaki başka hayatları ve çalışma yöntemlerini keşfetmemi sağladı. Farklı şart ve olanaklarda çalışılsa bile, bazı problemlerin, her ortamda gündemde olduğunu gördüm.
  Sonuç olarak; hem sosyal hem iş yaşantısına yeni bir pencereden bakmama katkı sağladı"

"Nur Coşkun, Net İletişim Danışmanlık Eğitim Hizmetleri Kurucusu" 

 • "Bu programda kendimi daha iyi tanıdım, güçlerimin farkına vardım, daha rahat ifade kazandım."

"Arzu Güneşli, Boyner Holding Büyük Mağazacılık Kurumsal Gelişim ve IK Genel Müdür Yardımcısı"

 • "Kamu kuruluşları ve sosyal sorumluluk projelerini yürüten derneklerin sorumluluklarını, tutkularını, liderlik özelliklerini anlayabileceğim yeni bir komünikasyon penceresi açıldı."

"Timuçin Kutar, Vodafone Network Bölüm Başkanı"

 •  "Yaşadığımız çevre, şehir, ülke ve dünyamızın daha iyiye taşınması bizler gibi insanların girişimleri ile sağlanacaktır, bu sebeple arkadaş ve çevremdekilere Common Purpose meridyen programına katılmaları konusunda tavsiye ve telkinlere bilfiil başladım."                                   

"Arif Merter, Atos Origin Türkiye Operasyon Müdürü"

 • "Bu program kendimi daha iyi tanımamı, sorgulamamı ve güçlü ve zayıf yanlarımı görmemi sağladı. Aklımla ve birikimlerimle nelere katkıda bulunabileceğime, yetkimin olmadığı ortamlarda nasıl liderlik yapabileceğime kafa yormamı sağladı. Dünyaya çok daha geniş açıdan bakmamı, farklı insanları tanımamı, farklı düşünceleri önyargısız dinlemeyi öğrenmemi sağladı. Artık, sabah kahve içerken, internette gazete okurken, işimi yaparken veya çocuklarımla gezerken Ben nasıl bir fark yaratabilirim sorusunu kendime  çok sık soruyorum.."

"Arzu Balkaş, Vascomed Medikal Şirket Ortağı"

 • "Düşünüyorum da hayatımda bir çok ilki bu eğitimlerde yaşadım; İlk defa hayattaki çemberlerimi kırabileceğimi gördüm ve yaşadım, ilk kez alevi semahına katıldım, patrikhaneye gittim (hoş görüyü ve kibarlığı gördüm), yahudi kültür gezisi yaptım. Bugüne kadar yaşadığım hayatımın kuralları ve çekinceleri gereği bundan sonra da muhtemelen yaşamamın veya karşılaşmamın mümkün olamayacağı, ama bu eğitimde kırdığım paternlerimden dolayı bir çok kişiyle tanıştım ve seminerine katıldım. bunlar önemli şeyler."

"Bekir Köksal İBB Özürlüler Departmanı Müdürü"

 • "Meridyen Programında herşeyden önce bir ömür boyu süreceğine inandığım dostluklar kazandım. Önyargılardan, kalıplardan sıyrılmanın önemli olduğunu, STK larda çalışan arkadaşlarımızın ne kadar özverili bir çalışma içinde olduklarını gördüm ve benim de bu gibi faaliyetleri yapabileceğime olan özgüvenim arttı. Bize kalıplara bağlı kalmadan çok değişik kariyer ve sektördeki katılımcılar ile ortak hareket edebilme yeteneği kazandırıyor. Ayrıca çok değerli konuşmacılar ile ufkunuz genişliyor, değişik mekanlar ve organizasyonları tanıyıp neler yapabileceğinizi keşfediyorsunuz."

"Suat Şentürk, Boyner Holding Boyner Bireysel Ürünler Satış ve Pazarlama İdari İşler Yönetmeni"

 • "Program kapsamında tanıştığım diğer katılımcılar, konuk konuşmacılar ve etkinlikler hem iş hem sosyal yaşamıma yönelik pek çok yeni bakış açıları ve yaklaşımlar elde etmemi sağladı."

"Tolga Kuru, İstanbul Valiliği, Bilgi İşlem Koordinatörü"

 • "Yönetim / Liderlik açısından benim gibi düşünen, hisseden, sorumluluk duyan farklı kişiler tanıdım, dostlar edindim.  Liderlik maceramda kullanacağım değişik yöntemler öğrendim. Öğrendiklerimi çalıştığım işyerimde, mensubu olduğum sivil toplum kuruluşlarında ise mutlaka uygulamaya çalışacağım. Kendimi test ettim, Evet ben bir liderim dedim"

"Havva Sula, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Strateji ve Planlama Müdür Yardımcısı"

 • "Common Purpose Meridyen Programının yöneticiliğime artı etkisi oldu ,bana farklı açılardan bakıp düşünmeyi öğretti. Diğer kurumların sorunlarını öğrenip, yöneticileriyle tanışmamı sağladı .Güçleri birleştirerek yeni projeler üretmemize olanak verdi."

"Nurhan Arslan, Kadıköy Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü""Demokrasi bilincini yerleştirmenin ve farklılıklarımızın getirdiği zenginliğin farkındalığına varılmasında çok büyük bir katkı sağlayan bir program olarak gördüm.Unutmayalım ki demokrasilerde ''hemfikir'' olmak değil ama ''katılımcı'' olmak şarttır."

Leyla Alaton
Alarko Holding, YK Üyesi